Paríž Saint-Germain sa stal majstrom Ligue 1 tri zápasy pred koncom po prehre Monaka s Futbalové tričká Olympique lyon 3:2. Zverenci Luisa Enriqueho včera remizovali 3:3 s Le Havre a získali tak už tretiu korunu za sebou. Je to už dvanástykrát, čo sa dostali na vrchol prvej francúzskej ligy. Prezident klubu Nasser Al-Khelaifi povedal, že "tento moment si budeme vážiť ako rodina".

 

Paríž Saint-Germain získal tretí francúzsky titul po sebe po tom, čo druhé Monako v nedeľu podľahlo Lyonu 3:2.

 

Po sobotňajšej remíze 3:3 proti Le Havre mali obhajcovia titulu 12-bodový náskok pred najbližšími vyzývateľmi z Monaka, ktorí mali štyri zápasy k dobru.

 

To znamená, že cieľ L'Hexagoal bol Fotbalové dresy PSG už takmer istý pred cestou Monaka do Lyonu, kde Malick Fofana neskorým gólom rozhodol o víťazstve hostiteľov.

 

Futbalový Zápas

 

 

"Gratulujem všetkým hráčom, nášmu trénerovi Luisovi Enriquemu a jeho štábu, Luisovi Camposovi a jeho športovému oddeleniu a všetkým v klube," povedal prezident klubu Nasser Al-Khelaifi na klubovej webovej stránke.

 

Pre obhajcu titulu to bola pozoruhodná sezóna, v ktorej v tejto sezóne prehral len raz, v septembri s Nice 3:2.

 

Zároveň postúpili do semifinále Ligy majstrov UEFA, kde sa v stredu stretnú s Borussiou Dortmund v prvom zápase, ktorý bude v priamom prenose vysielať TNT Sports a discovery+.

 

V lige si z 31 zápasov pripísali 20 víťazstiev, 10-krát remizovali a vonku sú neporazení.
Vo Francúzsku sa už 12-krát dostali na prvé miesto, čo je o dva body viac ako Saint-Étienne.

 

Desať z týchto titulov získali od roku 2011, keď klub kúpila spoločnosť Qatar Sports Investments, pričom prvý z nich dosiahli v sezóne 2012/2013.

 

"Vyhrať ligu je fantastické," pokračoval Al-Khelaifi. "Ale vyhrať Ligue 1 po dvanásty raz je ešte výnimočnejšie pre všetkých, ktorí sú spojení s Parížom Saint-Germain.
"Od samého začiatku sezóny bol tím taký kolektívny a jednotný. Nikdy nezabudnem ani na fanúšikov, ktorí boli úžasní bez ohľadu na výsledok.
"Tento moment si budeme Lacné Fotbalové dresy Barcelona vážiť ako rodina a zároveň budeme pokračovať v tvrdej práci, zápas za zápasom, až do posledného momentu sezóny."

 

CLERMONT ZAZNAMENAL DÔLEŽITÉ VÍŤAZSTVO

 

Na opačnom konci tabuľky si Clermont vybojoval odklad výkonu trestu, keď zdolal Reims 4:1.

 

Zverenci Pascala Gastiena boli cez víkend sedem bodov od záchrany, ale vďaka porážkam Metz a Lorientu, s ktorým hrajú posledný zápas sezóny, si dali šancu na záchranu.

 

Do konca sezóny však zostávajú už len tri kolá, a tak je čas na udržanie si miesta v najvyššej súťaži.